"Рухани Жаңғыру" кабинетін ашу сценариі

23.04.2019

«Бұланды орта мектебі» ММ бойынша «Наурыз мейрамы» салтанатты іс шара өткізу және «Рухани Жаңғыру» бағдарламасының негізінде мектеп мұражайын жаңартып ашу сценариі

Алдын ала өткізілген жұмыстар:

Бұланды ауылының үлкендеріне: еңбек ардагерлері, ардагер-ұстаздар, көп балалы аналар және ауылдың тұрғындарына алдын ала «Шақыру билеттері»  таратылды. Мектеп мұражайында «Рухани Жаңғыру» бағдарламасына сай стендтер жаңартылып «Наурыз -мейрамы» күні ашылу рәсімі өткізілді.

Музыка әуенімен қонақтарды қарсы алу.
I. Жүргізуші: Тыңдаңыздар, тыңдаңыздар!
Той дабылын қағып тұрған
Мұнда біз бар!
Естімеген естіңдер!
Тыңдамағандар тыңдаңдар!
Наурыз тойы басталды,
Бір орында тұрмаңдар!
Қайырлы күн, құметті ұстаздар қауымы мен оқушылар және қонақтар!
Міне ,араға жыл салып шуақты да шырайлы мерекеміз – наурыз мейрамы да келіп жетті. Наурыз –қазақ халқы үшін ежелден –ақ береке –бірліктің , ел-жұрт , ағайын –туыс арасындағы татулықтың , ерен еңбектің , жаңарған тіршіліктің ұлы символы болып саналатын мерекеде «Рухани Жаңғыру» бағдарламасы аясында мектебіміздің мұражайы жаңартылып ашылу салтанатына қош келдіңіздер.

Қадірлі қауым ! Сіздерді наурыз мейрамымен құттықтай отырып, елімізге тыныштық, берекелі бірлік, әрбір отбасына ынтымағы жарасқан баянды бақыт, денсаулық, мағыналы ғұмыр тілейміз. Әрбір шаңыраққа Қыдыр дарып, бақ қонсын! Ұлыстың Ұлы күні құтты болсын!

2. Жүргізуші: Здравствуйте уважаемые учителя, учащиеся и гости! Вот и настал тот день, когда старый год по восточному календарю по праву передает свои права новому году. Сегодня мы встречаем веселый праздник наурыз и в этот день мы проведем церемонию открытия согласно Программе «Рухани Жаңғыру» обновленного  «Музея Боевой и трудовой славы»!

На нашем сегодняшнем мероприятии присутствуют старейшины сел Буланды и Карагай: ветераны тыла, ветераны педагогического труда, многодетные мамы и жители сел Буланды и Карагай.

А церемонию открытия мы хотим предоставить ветерану педагогического труда, который  в 2005 году был организатором открытия нашего школьного музея Кабдуллину Наскену Кабдуллаевичу и старейшину нашего поселка Буланды который когда был организатором воздвижения Обелиска Славы Мартемьянову Анатолию Николаевичу и старейшину поселка Карагай Жунусову Госману.

(После перерезания ленты, зрители проходят в музей и гиды: Колпакова Марина, Канатқызы Диана, Колпакова Карина на трех языках озвучивают пять направлении в котором собраны экспонаты ).

Далее все проходят в зал где продолжается концерт

Снова тихим и солнечным утром ,
Когда дремлют метели зимы.
Из веков седовласых и мудрых,
К нам пришел Наурыз Мейрамы.
Посмотри в просветленные лица,
И ты сердцем уверишься вновь .
Это праздник народных традиций,
Это вера в мечту и любовь.

ІІ. Күй . ------ «Ерке сылқым» Канатқызы Диана.

Шашу шашылады.

Бүгін осы тойға алыстан қонақтар келіп отыр. Олар ат шабылтып , сонау Ресейден,Өзбекстаннан келіп отыр. Сол достарымыздың тойға тарту үшін алып келген, әні мен билерін тамашалайық.

1. Өзбек биі. Қыздар тобы.
  2. Ресей әншісі.

3. Ақсақал шығып: бүгін ауылымызда қос той, қос мереке, бүгін жырламасақ, бүгін ағымыздан жарылып ән айтып, би билемесек қашан билейміз.Қане, жастарымыздың өнерін тамашалайық , тойға жиналған қауым!

Жас қыз шығып:
    Ежелгі шығыс елінің ,
    Аңсаған арман, ойы бар.
    Думандатып тойланар.
    Дәстүрлі Наурыз тойы бар ,
    Осы тойда айтатын.
    Өлеңіміз бен биіміз тағы бар.

4. «Бозінген биі» -қыздар тобы.

Ән - (Колпакова Карина)

«Шашу» биі- қыздар тобы.

Ал,қане, ақсақалымыз бүгінгі қос тойға  Ұлыстың ұлы күні Наурыз мерекесіне жиналған тойға арнап , батасын берсін. О, ағайын, құлақ салайық.
    Бата
    «Ұлыс оң болсын,
    Ақ мол болсын,
    Қайда барсаң жол болсын.
    Ұлыс бақты болсын,
    Төрт түлік ақты болсын,
    Ұлыс береке берсін,
    Бәле- жала жерге енсін.
    Әумин!»

Ұлттық ойындар өткізіледі. (Сарманов Е.Е., Ожеке Х.О.) (асық ату, арқан тарту және 1 сыныптар арасында ойыншық атқа мініп қыз куу қазақ ұлттық ойының көрсетеді)

Қыз: Әлемге атақ –даңқы ілінгесін,
Күн болып Қазақстан күлімдесін,
Қасиетті ана тіл –
Бүтін тілім,
Бауырлар , ешқашанда
Бүлінбесін!
Ұлыс оң болсын, ақ мол болсын! Наурыз тойы халқым, құтты болсын!

Тойға шашу.

Ән –(Сәтсапар).

Описание: C:UsersuserDesktopНовая папка (2)IMG_3844-20-03-18-10-42.JPG Описание: C:UsersuserDesktopНовая папка (2)IMG_3845-20-03-18-10-42.JPG

Описание: C:UsersuserDesktopНовая папка (2)IMG_3821-20-03-18-10-42.JPGОписание: C:UsersuserDesktopНовая папка (2)IMG_3826-20-03-18-10-42.JPGОписание: C:UsersuserDesktopНовая папка (2)IMG_3827-20-03-18-07-41.JPG